Materace dziecięce

Znalezionych produktów: Znalezionych produktów: 19
sortuj:
Sortowanie
   1    z    1   
wyników na stronę:
status
cena
Zakres cen[zł]
-
wymiary
Szerokość [cm]
-
Wysokość [cm]
-
Głębokość [cm]
-

   1    z    1   
wyników na stronę:

Wpisy powiązane z kategorią Materace dziecięce

Zapewnienie bezpiecznego, komfortowego i zdrowego snu dziecku to najwyższy cel, jaki stawiają sobie rodzice. Z uwagi na często występujący u dzieci lęk przed samodzielnym spaniem i ciemnością, zapewnienie właściwych warunków i najlepszej jakości wypoczynku, może wpłynąć na poprawę komfortu snu i samopoczucia malucha.

Materace dziecięce

 

Wszyscy rodzice pragną dla swoich dzieci tego co najlepsze. Przejawia się to także w wyborze elementów wyposażenia pokojów dziecięcych. Staramy się zapewnić dzieciom i młodzieży rzeczy, które będą dla nich bezpieczne i będą wspierać ich prawidłowy rozwój.

Pod tym względem warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materaca do spania, który będzie w odpowiedni sposób wspierał i odciążał wciąż rozwijający się kręgosłup i mięśnie Twojej pociechy. Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową ofertę najlepszych materacy dla dzieci, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Materace dziecięce – rozmiary i oferta

 

Kwestia wyboru materaca dla dziecka jest dla rodzica zazwyczaj jednym z tematów priorytetowych, bowiem to właśnie podczas snu dziecko rośnie, regeneruje siły i rozwija się. Odpowiedni materac, dopasowany do potrzeb wagowych jest bardzo istotny dla rozwoju młodego ciała, gdyż w przyszłości może rzutować na stan układu kostno-stawowego, a na co dzień na poczucie wyspania się i samopoczucia.

Przed wyborem materaca dla dziecka rodzic stanie kilkakrotnie, gdyż należy je wymieniać wraz z rozwojem dzieci i dopasowywać odpowiednie rozmiary. Wybór właściwego materaca dla dziecka dzieli się na następujące etapy i rozmiary:

Materac dziecięcy do łóżeczka

 

Najmłodsze dzieci spędzają często znaczną część doby śpiąc w swoich łóżeczkach (np. łóżkach piętrowych). Dla noworodków i niemowląt niezwykle istotny jest nie tylko optymalny stopień twardości materaca, ale także sam materiał, z którego jest on wykonany. Materac dziecięcy musi być antyalergiczny i wspierać utrzymanie prawidłowej temperatury, a także zapewniać prawidłowe podparcia dla delikatnego ciała.

Uniwersalny rozmiar materaca dziecięcego wynosi 120x60 cm i składa się z pianki PUR typ T oraz pianki termoelastycznej (materac termoelastyczny). Bardziej rozbudowane materace dziecięce 120x60 są wzbogacone o piankę wysoko-elastyczną, warstwę kokosu, czy piankę lateksową (materac lateksowy). Takie materace mogą wówczas służyć także dzieciom starszym, gdyż do około 3-4 roku życia.

Materace dla dzieci 5-7 lat


Dla dzieci w tej grupie wiekowej optymalnym rozmiarem materaca będzie model materaca piankowego z szerokością wynoszącą 70-90 cm i długością 160 cm. Natomiast zastosowane materiały pozostają takie same jak w przypadku materaców dla niemowląt. Różnicą będą jednak wysokości pianek, a więc i całego materaca.

Starsze dziecko jest wyższe i cięższe, więc pojawia się potrzeba zastosowania materaca, który nie tylko będzie wyższy (aby skutecznie odebrać obciążenie), ale będzie posiadał także przynajmniej 3 strefy twardości (w przypadku lepszych modeli do 5 stref twardości). W przypadku takiego materaca zmianie ulega więc grubość wkładu głównego oraz jego gęstość.

 

Materace dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18

 

Ta kategoria jest najbardziej pojemna, gdyż materac wystarczy na długi okres użytkowania i nada się nawet dla osób dorosłych ważących do 80 kg. Popularny model to materac 180×80 cm, który posiada wkład główny z pianki o wysokości 12cm dodatkowo wyposażonej w strefy twardości.

Jako piankę wykańczającą warto wybrać piankę termo-elastyczną, ale o grubości nawet 4 cm. Dzięki temu materac jest wygodny i komfortowy dla docelowej grupy odbiorców. Opcjonalnie można także zdecydować się na model, który dodatkowo z drugiej strony posiada warstwę lateksową o grubości 3cm. Dzięki temu, gdy warstwa termo-elastyczna staje się zbyt miękka dla użytkownika istnieje opcja odwrócenia materaca na drugą stronę.


Kluczową rolę w tym zakresie odgrywa wybór właściwego materaca, który będzie idealnie dostosowany do parametrów łóżka dziecka oraz indywidualnych wymagań jego użytkownika. Właściwe wyprofilowane i dostosowane pod względem miękkości materace mogą sprawić, że sen stanie się przyjemną regeneracją sił, pozwalając jednocześnie uniknąć stresujących dla maluchów nocnych przebudzeń.

 

Dostępne w naszym asortymencie materace dziecięce dedykowane do łóżek dziecięcych to stworzone z najwyższą starannością produkty wysokiej jakości, dostosowane do potrzeb dzieci. Zapewniają pełną wygodę, dzięki strukturze materaca dostosowującej się do kształtu ciała, a jednocześnie nie odkształcającej w sposób trwały oraz gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, dzięki właściwościom antybakteryjnym i antyseptycznym, zapobiegającym wchłanianiu kurzu i alergenów. Z takimi materacami rodzice mogą być spokojni o spokojny sen swojej pociechy.

 

/materace-dzieciece-c-1037.html