Fameg


Producent mebli Fameg to rodzime przedsiębiorstwo, którego korzenie sięgają 1881 roku. Zakład powstał w Radomiu i tam dziś prężnie funkcjonuje do dziś. Fameg specjalizuje się w produkcji mebli z giętego drewna i ma na koncie kilka projektów, które współcześnie uznawane są za kultowe, jak na przykład słynne „krzesła thonetowskie”. Mimo że przez większość okresu funkcjonowania firmy w Fameg skupiano się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji krzeseł z giętego drewna oraz krzeseł tapicerowanych, to aktualnie producent oferuje znacznie bogatszą ofertę. Znajdziemy bowiem nie tylko kultowe i nowoczesne projekty krzeseł, ale także stolików, zestawów mebli dziecięcych, czy mebli wypoczynkowych.


Zobacz meble Fameg w kategoriach:

Producent mebli Fameg – historia zakładu

Zakład produkcji mebli z giętego drewna założyli bracia Thonet w 1881 roku. Korzenie marki Fameg są w Radomiu i na przestrzeni lat i sukcesów związanych z działalnością marki stały się charakterystyczne dla tego miasta. Firma została założona przez Michaela Thoneta, a jej wyroby w XIX wieku sukcesywnie stawały się coraz bardziej doceniane w wielu europejskich krajach.
 
Pod obecną nazwą marka funkcjonuje od lat 50. XX wieku i zatrudnia przeszło 800 pracowników. Choć dziś podczas wytwarzania mebli Fameg stosowane są zaawansowane technologie, to producent nadal stawia przede wszystkim na wysoką jakość wykorzystywanych materiałów i precyzję tworzenia z nich mebli. Fameg to marka, której sukces zawdzięczony jest przede wszystkim wynalezieniu przez Michaela Thoneta unikalnej metody gięcia drewna, która pozwoliła na tworzenie unikatowych brył i zapewnienie najwyższej jakości mebli.
 
Uruchomiona przez Thonetów produkcja mebli giętych w radomszczańskich zakładach, kontynuowana jest nieprzerwanie do dziś, zachowując tradycyjne metody stworzone przez braci Thonet oraz łącząc je z innowacyjnymi technologiami. Meble Fameg to firma, która nieustannie się rozwija i obecnie jest jednym z największych producentów drewnianych krzeseł giętych w Europie oraz należy do czołowych liderów tej branży na świecie.
 
 

 
Oferta producenta mebli Fameg:

 • Krzesła z giętego drewna
 • Krzesła tapicerowane
 • Fotele
 • Stołki barowe
 • Taborety
 • Stoły
 • Stoliki kawowe
 • Blaty i podstawy do mebli
 • Wieszaki
 • Fotele bujaki
 • Sofy
 • Meble dziecięce

Meble Fameg – tradycja i nowoczesne rozwiązania gwarancją jakości

Unikatowa technologia produkcji mebli Fameg wynaleziona została w XIX wieku przez Michaela Thoneta. Metoda polega na wyjątkowej precyzji i technice gięcia drewna. Od początku działalności radomszczańska firma tworzy niezwykle dopracowane rzemiosło w efekcie oferując ponadczasowe, wysokiej jakości meble. W procesie wyrabiania elementów giętych najlepiej sprawdza się drewno bukowe, a także precyzyjnie wyselekcjonowane drewno dębowe i jesionowe.

Klasyczne już meble thonetowskie słyną z niebanalnej stylistyki, wzorniczej lekkości i jednocześnie wyjątkowej trwałości oraz odporności na trud użytkowania. W Fameg dużą dbałość przykłada się również do starannego przeszkolenia personelu, stosowania sprawdzonych metod produkcji, a także precyzję wykonania każdego, nawet najdrobniejszego elementu. W ten sposób meble Fameg znajdują szczególne uznanie na całym świecie. Największym atutem działalności producenta mebli Fameg jest połączenie wieloletniego doświadczenia z innowacyjnymi rozwiązaniami. Dzięki temu Fameg od lat tworzy bardzo uniwersalne meble, które świetnie sprawdzą się właściwie we wszystkich wnętrzach - zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

W ofercie producenta mebli Fameg znajdziesz wyjątkowo bogaty wybór różnych rodzajów mebli. Mimo że Fameg zasłynął przede wszystkim produkcją różnego rodzaju krzeseł z drewna giętego, to obecnie oferuje też taborety, stoliki czy wygodne sofy. Producent mebli Fameg tworzy meble z pasją i wyjątkową starannością, dzięki czemu projekty zachwycają wizualną lekkością, ale i wysoką jakością.

Zarówno meble wypoczynkowe, jak i zestawy mebli dla dzieci Fameg mają bardzo elegancki i klasyczny wygląd, dzięki czemu zyskują wartość ponadczasową. Warto zwrócić uwagę także na powracające do trendów wnętrzarskich stylowe fotele bujane, które nie tylko świetnie się prezentują, ale też zapewniają niebywały relaks. Z pewnością uda Ci się znaleźć wśród propozycji tej marki coś dla siebie.
/fameg-m-69.html