Lampy biurkowe

Znalezionych produktów: Znalezionych produktów: 1
sortuj:
Sortowanie
wyników na stronę:
status
cena
Zakres cen[zł]
-
wymiary

Lampka na biurko - jak wpływa na komfort pracy w godzinach wieczornych?

Podczas pracy siedzącej przed ekranem komputera oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. Dotyczy to szczególnie godzin wieczornych, kiedy do wnętrza pomieszczenia nie docierają już promienie słońca. Odpowiednie zaaranżowanie światła wokół biurka pozwoli utrzymać wzrok w odpowiedniej kondycji. Co istotne - nie chodzi tutaj tylko o światło główne, umieszczone na górze.
 
Przyjmuje się, że przynajmniej jedno, niewielkie źródło światła powinno znajdować się za monitorem, przed którym się siedzi. Dlaczego? Ponieważ w chwili, gdy na chwilę zerkniemy za ekran nasze oczy nie będą musiały przystosowywać się do różnicy w natężeniu światła. Do osiągnięcia tego celu idealnie nada się lampka na biurko. Nie jest ona duża i bez problemu będzie można postawić ją za monitorem.
 
Co więcej - lampka na biurko umożliwia skierowanie strumienia światła w konkretny punkt. Jest to bardzo ważne, gdy trzeba na przykład robić rysunki czy dokonywać obliczeń na kartce. W wielu zawodach jest to natomiast koniecznością. Gdy światło skupione zostanie w konkretnym punkcie przy użyciu lampki na biurko - będzie łatwiej się skupić.

Ergonomia w miejscu pracy - jak o nią zadbać?

Lampka na biurko jest bardzo ważnym elementem ergonomii. Jednak nie jedynym. Oprócz dodatkowego źródła światła powinno się zadbać również o odpowiedni fotel, biurko oraz umiejscowienie go względem okna. Co do zasady - prześwit światła słonecznego powinien znajdować się za ekranem komputera. Co więcej, należy pamiętać o możliwie częstych przerwach podczas pracy, ponieważ długotrwała ekspozycja na światło niebieskie w znacznym stopniu wpływa na ludzki wzrok i możliwości pracy umysłowej.

Lampy biurkowe - jakie są ich najpopularniejsze rodzaje?

W ofercie naszego sklepu internetowego można znaleźć bardzo zróżnicowane propozycje lamp biurkowych. W zależności od osobistych preferencji, a także estetyki pomieszczenia czy względów ergonomicznych - wybór będzie nieco inny. Najpopularniejszymi rodzajami lamp biurkowych są:
 
  • Lampka biurkowa ledowa
  • Lampa kreślarska
  • Lampka biurkowa czarna
  • Lampa biurkowa złota
  • Lampka biurkowa biała
 
Nasz asortyment jednak znacznie wykracza poza wymienione pozycje. Lampy biurkowe oferowane przez nasz sklep są dopasowane nawet do najbardziej wymagających gustów. Wychodzimy bowiem z założenia, że szeroki wybór jest kluczowy dla satysfakcji klienta. Właśnie dlatego dosłownie każdy znajdzie u nas odpowiednie dla siebie rozwiązanie - bez względu na preferencje czy zapotrzebowanie.

Lampka na biurko, a wystrój wnętrza - jak dopasować estetyką drobnych elementów do pomieszczenia?

Wystrój wnętrza w większości przypadków kształtowany jest przez niewielkie elementy - jak na przykład lampka na biurko. Nawet jeśli kolorystyka pomieszczenia wskazuje określony ton, niewielka lampa biurkowa jest w stanie całkiem zmienić jego odbiór. Dlatego właśnie należy podjąć świadomy wybór odnośnie do drobnych elementów.
Zasadniczo do wyboru w zakresie podstawowym są dwie opcje - albo kontrast, albo spójność z resztą aranżacji.
 
Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku niewielkich elementów, jak właśnie lampki na biurko - dużo lepiej sprawdza się zasada kontrastu. Przykładowo - w zestawieniu z odcieniami szarości w pomieszczeniu, dobrym rozwiązaniem będzie lampa biurkowa złota.

Uniwersalna lampka biurkowa czarna - dlaczego warto ją wybrać?

W sytuacji, gdy żadne rozwiązanie nie wydaje się do końca adekwatne - możemy postawić na opcję uniwersalną. Jest nią lampka biurkowa czarna. Bez problemu dopasuje się ona do praktycznie każdego typu przestrzeni. Zarówno w połączeniu opierającym się na kontraście, jak i spójności.
 
Ze względu na to, że czerń jest barwą neutralną, żadne połączenie nie będzie stanowić problemu. W podobny sposób można wykorzystać lampkę biurkową białą - tutaj jednak należy zachować już nieco większą ostrożność, jeśli chodzi o kompozycję aranżacji wnętrza.

Lampa biurkowa - jaką barwę światła powinna posiadać?

Dla ludzkiego wzroku najzdrowszą barwą światła jest biel. Wynika to z faktu, że naturalne światło słońca posiada właśnie ten kolor. W związku z tym do pracy najlepsza będzie lampka na biurko ledowa właśnie w tym odcieniu. Oświetlenie ledowe posiada jeszcze inną zaletę, mianowicie - ekonomiczną. Zużywa bowiem znacznie mniej energii elektrycznej od alternatyw opartych na tradycyjnych żarówkach.

Lampka na biurko dla dziecka - jaka będzie najlepsza?

Odpowiednie oświetlenie jest kluczowe nie tylko dla dorosłych, ale również - a nawet przede wszystkim - dla młodych osób. Ich wzrok jest bowiem jeszcze bardziej podatny na uszkodzenia. Dlatego konieczne jest wybieranie rozwiązań ergonomicznych, które pozwolą jak najdłużej utrzymać oczy w dobrej kondycji. Tutaj również bardzo dobrym pomysłem będzie lampka biurkowa ledowa. Co do zasady jednak - równie dobrze powinna się sprawdzić dowolna inna lampka na biurko, o ile barwa światła będzie jak najbardziej zbliżona do bieli.

Funkcjonalne lampki na biurko - na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Lampy biurkowe nie tylko wpływają na ergonomię i estetykę. Mogą również znacznie ułatwić wykonywanie obowiązków. Przykładem funkcjonalności będzie lampa kreślarska z możliwością regulacji. Dzięki jej specyficznej konstrukcji można skierować promień światła w konkretne miejsce o dokładnie rozjaśnić dany obszar. Dzięki temu każda kreska na papierze będzie doskonale widoczna - nawet jeśli zastosowany zostanie delikatny nacisk. Później łatwiej jest taką zetrzeć, co znacznie ułatwia wprowadzanie poprawek.
/lampy-biurkowe-c-1244.html