Krzesła gięte

Znalezionych produktów: Znalezionych produktów: 6
sortuj:
Sortowanie
   1    z    1   
wyników na stronę:
status
cena
Zakres cen[zł]
-
wymiary

   1    z    1   
wyników na stronę:

Wpisy powiązane z kategorią Krzesła gięte

Krzesła gięte to meble, które doskonale nadają się dosłownie do każdego domu lub mieszkania. Niejednokrotnie możemy spotkać się z nimi również w gabinetach, biurach, a nawet restauracjach czy knajpach. Są dosłownie wszędzie. Nic dziwnego, bowiem na rynku dostępny jest ich szeroki przekrój zarówno kolorystyczny, jak i związany z materiałami, z których zostały wykonane. Cieszą się ponadto doskonałą jakością, wygodą i wysoką efektywnością.

Krzesła gięte, czyli skąd się wzięły?

Historia krzeseł giętych jest dość ciekawa, jakkolwiek mogłoby się wydawać. Na samym początku, w XIX wieku Michael Thonet wpadł na bardzo dziwny, jak na tamte czasy, pomysł. Ówczesny stolarz postanowił, że spróbuje czegoś nowego, czegoś, czego jeszcze nikt nigdy nie zrobił. Niejako chciał pokazać, że prawa, które rządzą w jego zawodzie, są właściwie niczym i... stwierdził, że spróbuje wygiąć krzesła z drewna bukowego.
 
Każdy, kto chociaż trochę zna się na tego typu surowcach, doskonale wie, że jest ono bardzo twarde i raczej nie posiada zbyt dużych zdolności elastycznych. Mimo to, Thonet nie zrezygnował ze swojego pomysłu i dziś jest znany jako ojciec mebli. Jego krzesło nr 4 dzisiaj może poszczycić się wielomilionowym powieleniem.
 
Krzesła drewniane gięte do dzisiaj są niezwykle popularne i cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. Nie było to jednak możliwe, gdyby wspomniany Thomas Thonet nie zdecydował się na taki krok. Nieprzerwanie od XIX wieku działa również fabryka mebli w Fameg, która produkuje właśnie "wynalazek" tego stolarza. Krzesła pochodzące z tego miejsca wyróżniają się między długowiecznością oraz oryginalną stylistyką, niespotykaną nigdzie indziej.

Proces produkcji krzeseł giętych

Ręcznie produkowane krzesła drewniane gięte - zanim otrzymają finalny wygląd - przechodzą przez długi proces produkcji. Po pierwsze, zaczyna się on przede wszystkim od wyselekcjonowania drewna. Dokonuje się wyboru tych surowców, które cieszą się najlepszą jakością, a następnie poddaje się je procesowi suszenia i obróbce termicznej. Wówczas poszczególne elementy otrzymują swój kształt między innymi poprzez toczenie, struganie czy formowanie.
 
Po stworzeniu gotowych części, czas na przygotowanie ich do gięcia. Umieszcza się je w parowych piecach, w których panuje temperatura około 110 stopni. Przez parowanie, drewno bukowe zaczyna się uplastyczniać, tracić na swojej twardości. W ten sposób istnieje możliwość nadania mu odpowiednich form i kształtów. Po wyjęciu ich z pieca, krzesła przenoszone są do metalowych struktur, gdzie otrzymują właściwy, ostateczny kształt.
 
Konieczne jest zawiązanie ich na jakiś czas taśmą, tak aby nie rozciągnęły się. Ostatnim etapem procesu gięcia krzeseł jest ostateczne ich oszlifowanie, a następnie zamontowanie siedziska, pomalowanie i polakierowanie. Produkcja krzeseł giętych nie jest więc tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Wymaga to dużej wiedzy oraz ogromnej precyzji. Tylko w ten sposób można otrzymać wysoką jakość produkowanych mebli.

Dlaczego warto kupić krzesła gięte?

Wiele osób zastanawia się, czy kupno krzeseł giętych do salonu, pokoju dziennego, jadalni czy gabinetu ma jakikolwiek sens. Dlaczego warto na nie postawić? Otóż, na samym początku należy wspomnieć, że są one chętnie kupowane przede wszystkim ze względu na swoją wyjątkowość i najwyższą estetykę. Obecnie meble posiadają raczej linie proste, 90-stopniowe kąty, które po prostu z czasem stają się standardem. Krzesło gięte to zatem sposób na odejście od sztywnych ram. Niejako takie rodzaje mebli burzą porządek i wprowadzają coś, na co nie wszyscy są przekonani.
 
Kolejnym powodem, dla którego warto kupić krzesła gięte, jest ich ergonomiczność. Są zaprojektowane w taki sposób, aby można było na przykład wybrać meble z łukowatym oparciem albo wyposażone w wygodne podłokietniki. Są one produkowane z najwyższej jakości materiałów, w związku z czym istnieje możliwość korzystania z nich przez naprawdę długi czas. Mogą stanowić doskonały akcent zestawu mebli do jadalni a także dodatek do krzesła.

Krzesła gięte: rodzaje

Trudno jest wymienić rzeczowo wszystkie rodzaje krzeseł giętych. Mimo to, najpopularniejsze z nich to:
 
    • krzesła gięte nowoczesne;
    • krzesła gięte z podłokietnikami;
    • krzesło gięte czarne;
    • krzesło gięte tapicerowane.
 
Krzesła gięte nowoczesne głównie nadają się do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu na miarę XXI wieku, podobnie jak te w kolorze czarnym, które świetnie prezentują się na przykład z kontrastującymi, jasnymi meblami lub podłogą. Krzesło gięte z podłokietnikami oraz tapicerowane cieszy się z kolei ogromnym uznaniem wśród tych, którzy cenią sobie komfort użytkowania.

Jak wybrać krzesła gięte dla własnego domu lub mieszkania?

Jak już wcześniej wspomniano, krzesło gięte to mebel, który posiada naprawdę ogromny przekrój. Można je wybrać pod względem rodzaju drewna, z którego je wykonano, koloru, a nawet tapicerki, jaką zastosowano. Krzesła gięte dają również możliwość stworzenia unikalnego tandemu ze stołem rozkładanym.
 
Ostateczny wybór krzeseł giętych jest przede wszystkim uzależniony od tego, gdzie będą się prezentować. Możliwe jest bowiem wyposażenie z ich pomocą nie tylko salonu czy jadalni, ale również restauracji, pubu, kawiarni, a nawet gabinetów lub sal konferencyjnych.
/krzesla-giete-c-1273.html