Nowoczesne meblościanki

Wizerunek meblościanki najczęściej kojarzony jest z wnętrzami w stylu retro, zapomnianymi przez aranżacyjnego ducha czasu. Tymczasem nowoczesne rozwiązania w tej dziedzinie, nie tylko zachwycają najbardziej wymagających specjalistów z dziedziny architektury i aranżacji wnętrz, ale również spełniają swoją funkcjonalną rolę, doskonale wypełniając wnętrze i zapewniając mu praktyczną stylizację przestrzeni.
 

Meblościanki nowoczesne

W swojej ofercie proponujemy Państwu różne modele meblościanek, dobierane zależnie od zastosowanego stylu wnętrza. Dużym powodzeniem cieszą się klasyczne rozwiązania, które jednak na tle swoich historycznych pierwowzorów wyróżniają się atrakcyjnością kształtów i ciekawymi połączeniami kolorystycznymi.

Proponujemy również nowoczesne meblościanki, doskonale komponujące się z wnętrzami o wyrazistym stylu i odważnych kolorach. W naszej ofercie znajdują się także ekskluzywne i eleganckie modele, dopełniające całokształt stylizacji tego typu.

Meblościanki bez wątpienia przeżywają aktualnie swój wielki renesans. I nic w tym dziwnego, gdyż nowoczesne modele zachwycają funkcjonalnością, dużą powierzchnią przechowywania, a także efektownym wyglądem. Mimo że, wizerunek tego typu mebli najczęściej kojarzony jest z wnętrzami w stylu retro, zapomnianymi przez aranżacyjnego ducha czasu, to aktualnie coraz chętniej wybieramy je zarówno do salonów, jak i pokoi dzieci, biur czy domowych gabinetów.

Tymczasem nowoczesne meblościanki, oraz rozwiązania designerskie w tej dziedzinie, nie tylko zachwycają najbardziej wymagających specjalistów z dziedziny architektury i aranżacji wnętrz, ale również spełniają swoją funkcjonalną rolę, doskonale wypełniając wnętrze i zapewniając mu praktyczną stylizację przestrzeni.

W swojej ofercie proponujemy Wam różne modele meblościanek nowoczesnych, dobierane zależnie od zastosowanego stylu wnętrza. Dużym powodzeniem cieszą się klasyczne rozwiązania, które jednak na tle swoich historycznych pierwowzorów wyróżniają się atrakcyjnością kształtów i ciekawymi połączeniami kolorystycznymi np. meblościanki z szafą.

Absolutny hit aranżacyjny stanowią natomiast innowacyjne w swoim stylu i kształcie zestawy modułowe, które ożywią każde nowoczesne wnętrze i zachwycą niebanalnym designem. To doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie boją się wyzwań aranżacyjnych i odważnie eksperymentują, poszukując indywidualnego i oryginalnego stylu wnętrza. Niezaprzeczalna atrakcyjność wizualna, doskonała jakość i trwałość oraz niebywała praktyczność tworzonych przez nas zestawów, to gwarancja dobrego wyboru.

Meblościanki pokojowe

Pierwowzór słynnej, klasycznej meblościanki jaką znamy z czasów PRL-u stworzyło małżeństwo Kowalskich, po których właśnie mebel ten zyskał też nazwę. Meblościanka Kowalskich była inspirowana zachodnim regałem modułowym, który miał rozwiązać problem przechowywania rzeczy na niewielkim metrażu mieszkań blokowych.

Meblościanki pokojowe bardzo szybko zyskały popularność, gdyż służyły funkcjonalnością i bardzo praktycznym rozmieszczeniem szafek. Szybko stały się niezbędnym elementem wyposażenia każdego PRL-owskiego mieszkania w bloku z wielkiej płyty.

Meblościanka pokojowa wykonywana była zazwyczaj z płyty paździerzowej i pokrywana okleiną imitującą drewno. Jej modele stały się tak słynne, że nowi projektanci co rusz zmieniali coś w konstrukcji i designie, ale wciąż kładąc nacisk na kwestię pojemności przechowywania. Na meblościankę pokojową składały się takie elementy jak – szafki zamknięte z półkami wewnątrz, szuflady, barek, półki otwarte, a w późniejszych modelach także wnęka na telewizor.

W efekcie meblościanka pokojowa zajmowała całą ścianę. Mebel ten nieodłącznie związany jest z historią współczesnej Polski. Nic więc dziwnego, że projektanci postanowili nadać jej nowe życie i wprowadzić w nowoczesne wnętrza w odmienionej formie.


Meblościanki do salonu

W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się właśnie meblościanki nowoczesne, salonowe, które dekoratorzy i architekci wnętrz wprowadzają nie tylko w przestrzenie kawalerek i mieszkań o małych metrażach, ale także do pięknych przestronnych salonów domów, pokoi dziecięcych lub gabinetów. Choć inspirowane klasycznymi meblościankami, dzisiejsze różnią się pod względem designu. Są lżejsze, mniejsze, wykonane z innych materiałów i posiadają nowoczesne wykończenia, które zachwycają.

Możemy przebierać w meblościankach do salonu z efektownymi dekorami, przeszkleniami, półkami z oświetleniem w dowolnej kolorystyce. Ponadto mamy do dyspozycji szeroką ofertę meblościanek do salonu z elementami autonomicznymi, które można łączyć w dowolny sposób.

 

Absolutny hit aranżacyjny stanowią natomiast innowacyjne w swoim stylu i kształcie zestawy modułowe, które ożywią każde nowoczesne wnętrze i zachwycą niebanalnym designem. To doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie boją się wyzwań aranżacyjnych i odważnie eksperymentują, poszukując indywidualnego i oryginalnego stylu wnętrza. Niezaprzeczalna atrakcyjność wizualna, doskonała jakość i trwałość oraz niebywała praktyczność tworzonych przez nas zestawów, to gwarancja dobrego wyboru.


Meblościanka – dlaczego warto?

Meblościanka posiada wiele istotnych dla użytkowników zalet:

  • funkcjonalna konstrukcja,

  • spójny, harmonijny projekt,

  • duża powierzchnia przechowywania.

W okresie PRL-u meblościanki podbiły serca Polaków i zagościły w ich mieszkaniach. Dziś możemy zauważyć podobny trend, mimo że meblościanki przybrały nowoczesny charakter. Ponadczasowa funkcjonalność łączy się tu z nowatorskim podejściem do wzornictwa i designu, co daje niebanalny efekt. Pierwotnie meblościanki pokojowe były masywne i praktyczne, ale przy tym niezbyt estetyczne.

Współczesne są nowoczesnymi meblami modułowymi, które można dowolnie zestawiać, tworząc funkcjonalne i zarazem wyjątkowo efektowne zestawy. Piękna kolorystyka, subtelne wykończenia, dodatki oraz odpowiednie materiały, z których są wykonywane nadają meblościankom wyjątkowy wymiar. Nowoczesne meblościanki łączą w sobie funkcjonalność przechowywania oraz oryginalne wzornictwo.


W naszym sklepie meblowym Meble-Bogart.pl oferujemy Wam wyjątkowo duży i na bieżąco uaktualniany wachlarz meblościanek do wyboru. Znajdziecie tu nowoczesne meblościanki pokojowe, oraz modułowe, ale i nieco bardziej klasyczne o ponadczasowym wyrazie. Tego typu propozycje polecamy zarówno do salonów, gabinetów, jak i pokoi dziecięcych.

Inne kategorie:

Komplety mebli biurowych, Fotele biurowe, Biurka, Kontenery, Komody, Regały, Witryny, Półki, Stoły

 

 

czytaj dalej