Witryny do salonu i pokoju dziennego.

Witryna jest bardzo cennym elementem wnętrza, który znajduje swoje zastosowanie zarówno w salonach, biurach, gabinetach jak i w funkcjonalnych sypialniach. Jej wyjątkowy charakter oraz praktyczno – dekoracyjne zastosowanie sprawiają, że doskonale komponuje się z różnymi stylizacjami i rozwiązaniami aranżacyjnymi. Świetnie podkreśla nowoczesne rozwiązania i nadaje elegancji ekskluzywnym wnętrzom. Na atrakcyjność witryny składa się jednak nie tylko jej doskonale dopracowany w szczegółach model, ale przede wszystkim jakość, warunkowana komponentami wchodzącymi w skład mebla. Tworzone przez nas projekty to wykonane z najwyższej jakości materiałów drewnianych i trwałego, reprezentatywnego szkła witrynowego produkty, często dodatkowo podświetlane, dla maksymalizacji efektu.

Witryny do salonu, które odmienią Twoje wnętrze

Dzięki właściwie dopasowanej do wnętrza witrynie do salonu, możliwe jest atrakcyjne wyeksponowanie ulubionego zestawu porcelanowego, czy też uporządkowanie i posegregowanie wartościowych sentymentalnie książek. Proponowane przez nas meble to modele o zróżnicowanym stylu i wielu zastosowaniach. Dostępne są klasyczne rozwiązania oraz nowoczesne i designerskie propozycje, świetnie sprawdzające się w salonach oraz jadalniach stanowiących centrum życia towarzyskiego oraz wypoczynku.

Witryny do salonu to wyjątkowo wielofunkcyjne meble, które efektownie zdobią wnętrza i jednocześnie zachwycają użytkowym charakterem. Witryny nazywane inaczej gablotami lub meblami ekspozycyjnymi zazwyczaj wykorzystywane są podczas tworzenia aranżacji wyszukanych wnętrz salonów, pracowni, jadalni czy kuchni. Idealnie sprawdzają się również jako serwantki do przechowywania zastaw stołowych bądź innych przedmiotów, które chcemy efektownie posegregować. Główną funkcją witryny do salonu jest wyeksponowanie przechowywanych przedmiotów w taki sposób, aby nadać im piękny wygląd i styl.

Witryny szklane

Witryny pokojowe, kredensy czy serwantki goszczą w naszych wnętrzach już od kilku wieków. Jest to na tyle uniwersalny mebel, że gościł zarówno w bogatych dworach i pałacykach, jak i w wiejskich gospodarstwach. Funkcjonalny charakter tego mebla sprawił, że nie tylko służy efektownym wyglądem eksponując piękne zastawy stołowe, książki, bibeloty, szkła czy kryształy, ale także służy jako mebel do przechowywania. To właśnie duża pojemność przechowywania jest jednym z podstawowych walorów tego witryn szklanych.

Pojemne szafki, szuflady oraz półki sprawiają, że pomieści on wiele dużych, jak i małych przedmiotów, które łatwo w nim posegregować. Nic więc dziwnego, że także dziś chętnie wybieramy witryny szklane bez względu na to, czy gustujemy w aranżacjach nowoczesnych czy też klasycznych. Szkło pięknie harmonizuje z drewnem oraz z nowoczesnymi płytami meblowymi wykończonymi matowo lub z połyskiem. W nowoczesnych szklanych witrynach możemy pokusić się o oświetlenie LED półek wewnętrznych, dzięki czemu eksponowane przedmioty zostaną jeszcze efektowniej podkreślone, a cała bryła nabierze klasy i wyjątkowego wyrazu.

Witryny pokojowe

W sklepie internetowym Meble-Bogart.pl znajdziesz wyjątkowo bogatą ofertę witryn ekspozycyjnych do wyboru. Bez względu na to jaki masz budżet, czy ulubiony styl – z pewnością znajdziesz model idealny dla siebie i swojego wnętrza. W naszym sklepie posiadamy witryny do salonu, ale także do pomieszczeń takich jak kuchnie i jadalnie, biura, a także pokoje dla dzieci i młodzieży. Możesz wybierać wśród efektownych i zarazem eleganckich witryn utrzymanych w stylu klasycznym, jak i minimalistycznych, stonowanych odsłonach stylu nowoczesnego.

Oferujemy witryny szklane oraz z półkami otwartymi, a także witryny narożne.Witryny pokojowe mogą stanowić kontrapunkt dla całej aranżacji jeżeli wyróżnia je inne wzornictwo od pozostałych mebli z wyposażenia wnętrza. Ale mogą także stanowić część całego kompletu mebli. Wówczas nie skupiają na sobie całej uwagi, lecz stanowią subtelny element całej kompozycji.

Witryny narożne

Witryna przeszklona bez wątpienia nada aranżacji wyjątkowego wyrazu. Jest to mebel, który może grać pierwsze skrzypce przyciągając wzrok oryginalnością i dekoracyjnymi wykończeniami, lub wtapiać się w styl przypisany całej aranżacji i dopełniać ją użytkowo. To, jaki efekt końcowy uzyskasz zależne jest tylko i wyłącznie od pomysłu na konkretne wnętrze i preferowany styl. Witryny pokojowe sprawdzą się idealnie w każdym wnętrzu, ze względu na swój wielofunkcyjny charakter. Wyeksponować efektowne bibeloty czy kolekcje możemy zarówno we wnętrzach jadalnianych, salonach, czy nawet w holu. Witryny szklane idealnie sprawdzą się ponadto jako eleganckie biblioteczki.

Wówczas można je ustawić w domowej bibliotece, korytarzu, sypialni czy pokoju dziennym. Umieszczając w nich książki nie tylko sprawimy, że wnętrze nabierze ciepła i elegancji, ale także zabezpieczymy przechowywane zbiory przed wpływem kurzu, ruchów powietrza czy wilgoci. Witryny szklane stanowią ochronę dla przechowywanych przedmiotów. Dlatego tak chętnie umieszczamy w nich rodzinne kolekcje, zastawy stołowe, czy pamiątki.

Witryny nowoczesne i klasyczne

Witryny do salonu mogą być utrzymane w różnych stylach wnętrzarskich. Klasyczne witryny przeszklone są masywne, ciężkie i przyciągają uwagę dekoracyjnością. Zazwyczaj wykonane są z drewna lub pokryte okleiną naturalną, która prezentuje autentyczne linie i kolorystykę niniejszego surowca. Zdobienia występować mogą zarówno na brzegach korpusu, dodatkowych wstawkach i wykończeniach, jak i w powierzchni frontów. Często można spotkać zachwycające witryny szklane, w których szkło również jest dodatkowo zdobione.

Takie tradycyjne witryny o stylizowanym wzornictwie doskonale sprawdzą się zarówno w zestawieniu z eklektycznymi meblami, jak i jako część całego klasycznego kompletu. Współcześnie możemy też przebierać wśród nowoczesnych odsłon tego ponadczasowego mebla. Nowoczesne witryny pokojowe przybierają bardziej geometryczne kształty i pozbawione są przesadnej dekoracyjności w powierzchni frontów czy korpusów. Ozdobą jest tu prosta, minimalistyczna forma, lakierowana lub matowa aczkolwiek gładka powierzchnia oraz harmonijna kolorystyka. W nowoczesnych witrynach szklanych ozdobę stanowić mogą także półki z dodatkowym oświetleniem.

Witryna przeszklona - piękna strona Twego wnętrza

Witryny przeszklone pełnią dwie podstawowe funkcje: ekspozycyjną oraz użytkową. Żaden inny mebel tak harmonijnie i zarazem dosadnie nie podkreśla tych dwóch funkcji, jak właśnie witryna przeszklona. Współcześnie mamy możliwość wybierać wśród wielu witryn, które z powodzeniem można dostosować do potrzeb każdego wnętrza.

Wyróżniamy przede wszystkim duże witryny przeszklone dwuskrzydłowe, wąskie i zarazem wysokie witryny z pojedynczymi frontami, jak i witryny narożne. Witryny narożne są idealne pod względem dużej pojemności przechowywania, przy jednoczesnym zachowaniu wolnej powierzchni w pomieszczeniu. Ustawiając witryny narożne w rogu pomieszczenia możemy cieszyć się dużą przestrzenią oraz wyeksponować ulubione przedmioty.

 Inne kategorie:

 

czytaj dalej